Mladý záchranář 2019

I přes chladné počasí jsme ve středu 29. 5. 2019 vyrazili s žáky 7. třídy do Mostu na soutěž Mladý záchranář, která se uskutečňuje ve sportovním areálu Benedikt. Této soutěže se zúčastňujeme každý rok. Letos přijelo zabojovat o postup do Krajského kola 12 škol. Soutěžní disciplíny byly v tomto rozsahu zdravotnická první pomoc, požární ochrana, prostředky individuální ochrany, evakuace, dopravně-bezpečnostní problematika, komunikace s operačním střediskem IZS, topografie – slepá mapa, určení vzdálenosti, fyzická zdatnost, odborný test. Soutěžící Lucie Hlávková, Kateřina Volešáková, Petr Smolák a Matěj Malý nás všechny velice překvapili, vyhráli krásné třetí místo a snad poprvé si z této soutěže odvážíme pohár. Děti si vezou bronzové medaile a hodnotné ceny. Dopoledne nám pořadatelé zpříjemnili dobrou svačinou a k obědu nám byl podán guláš a chlebem.