Žákovský duatlon

Středisko volného času v Mostě pořádá soutěž pro žáky 1. stupně „Žákovský duatlon“. Této akce jsme se zúčastnili letos poprvé a byli jsme jako jediná nemostecká škola. Duatlon probíhal nejdříve v krytém bazénu v Dětském domově v Mostě. Kde žáci kategorie I (2. + 3. třída) odplavali dva bazény volným stylem, co nejrychleji a žáci kategorie II (4. + 5. třída) plavali bazény už čtyři. Naši žáci v plavání byli velice úspěšní, ale o výsledku rozhodl součet z obou disciplín. Po plavání jsme se přesunuli na 4. ZŠ v Mostě, kde se běhalo na sportovním hřišti ZŠ. Mladší kategorie musela uběhnout co nejrychleji dva ovály a starší tři. Vyhlášení výsledků nás velice překvapilo, byli hodnoceni žáci i jako jednotlivci s rozdělením na mladší a starší dívky a chlapce. Janička Johanů z páté třídy vybojovalo krásné 2. místo a Jakub Pošta také 2. místo. Ostatní se vždy umístili před polovinou. Na závěr jsme získali jako tým 3. místo a odvezli jsme si pohár a bronzové medaile.