Keramická dílna

V úterý 2. 4. 2019 žáci z keramického kroužku navštívili opravdovou keramickou dílnu Drahušky Wernerové v objektu A Strans,s.r.o. v Louce u Litvínova. Paní Wernerová provedla malé výtvarníky celou dílnou a prostory, které k dílně patří. Měli možnost prohlédnout si velké množství výrobků, které v dílně čekají na výstavy a prodej na velikonočních trzích. Dozvěděli se o různých druzích hlíny a glazur, způsobech práce s hlínou a další zajímavé informace. Vyzkoušeli si vytlačovat hlínu do formiček a odvezli si malé dárečky, které pro ně připravila. Děti jí na oplátku předaly kytičku za její milé přijetí a hezké povídání. Dětem se vůbec z dílny nechtělo a tak jsme si slíbili, že paní Wernerovou určitě ještě někdy navštívíme. Zúčastnilo se 10 žáků.