Letní příměstský tábor

Na přelomu měsíce června a července se konal příměstský tábor ZŠ a MŠ Horní Jiřetín, kterého se zúčastnili žáci prvního stupně. Paní Klára Křivánková, ředitelka ZŠ a MŠ Horní Jiřetín, byla tajemnou osobou v celotáborové hře, která provázela příměstský tábor. Po rozdělení do čtyř týmů s netradičními jmény Letňáčci, Cestovatelé, Dalmatini a Bojové pandy si žáci vytvořili týmovou vlajku. Tu nejhezčí vybrala nezávislá porota. Trochu se počítalo, šifrovalo v Morseově abecedě a v neposlední řadě odpovídalo na záludné otázky. Vše se prolínalo s výlety za zábavou a poznáváním. Za zmínku stojí program Zoologické zahrady v Ústí nad Labem, kde se formou her děti dozvěděly spoustu nových informací. Výlet vlakem na Moldavu a protažení těla v lanovém centru v Oseku, byla dobře zvolená zábava. O stravování se nám postarala restaurace Pod lesem, kde nám moc dobře uvařili a my jim tímto děkujeme. Děti si odnesly společné zážitky a batikovaná trička, která si samy vyrobily. Celotáborová hra ukrývala truhlu s pokladem, ke které patřil jeden jediný správný klíč, který si museli táborníci najít sami mezi 16 falešnými. A kdo nakonec vyhrál? Samozřejmě všichni. A co ukrýval poklad? Tak to zůstane tajemstvím, zkuste to příští rok zase s námi. S přáním krásných prázdnin Brigita Švecová a paní asistentka Gabriela Rákosová.