Projektový den mimo ZŠ - Zoo Ústí nad Labem

Během druhého týdne nového školního roku proběhl projektový den v Zoo Ústí nad Labem. Zúčastnili se ho žáci 3. 4. a 5. třídy a celý byl zaměřen na téma „Les“. Děti se seznámily se zvířaty a plody, které k lesu neodmyslitelně patří. Samozřejmě plno věcí už dobře znaly a některé poznatky pro ně nebyly cizí, ale i přesto se našlo několik věcí, které je překvapily. Měly možnost si prohlédnout vypreparovaná zvířata, parohy či kousky srsti. Za zmínku stojí třeba jezevec, o kterém už vědí, jak žije a čím se živí. Po kvízu a záludných otázkách se další část projektu odehrála v samotné zahradě. Během prohlídky stezky zaměřené na lesní zvěř si žáci povšimli i několika hub, které rostly mezi jehličnany. A ano, otázka byla na světě. Jestlipak víte, co to je za druh?? Po několika tipech se konečně ozvala správná odpověď. Byl to žampión. Poté skupina došla až k betonovému jezírku a jejich zraky zaujali živočichové v něm. Mezi žábami se pohybovali čolci. Žáci jim věnovali několik chvilek a využili znalostí odborného doprovodu, který odpovídal na otázky, které děti zajímaly. Na závěr si průvodce ověřil, co si žáci z dnešního dne odnesli a zapamatovali. Poté si mohli ještě celou zoo prohlédnout a zakoupit nějaký suvenýr či mls.