Projektový den ve škole - 2. třída

Prosincové páteční dopoledne bylo věnováno projektovému dni s odborníkem, v našem případě s p. Terezou Alferi, která pracuje v mosteckém Divadle rozmanitostí. Žáci 2. třídy měli příležitost nahlédnout do divadelního prostředí a vyzkoušet, co taková příprava divadelního představení pro herce, kostymérky, režiséry, hudebníky a kuliskáky obnáší. Paní Tereza Alferi nám poodhalila divadelní svět a děti dostaly možnost si takové představení vytvořit. Obyčejná třída se najednou proměnila v agenturu propagující nové představení, v dalším rohu třídy vznikla kostymérie a z dětí se staly herci, muzikanti nebo začaly prodávat lístky v pokladně. Někdo vytvářel kulisy a jiný pracoval na hudebním doprovodu, ale každé dítě se stalo součástí velkého divadelního světa. Obrovské nadšení nastalo při práci s loutkami. Děti se naučily základní manipulaci a samozřejmě měly možnost loutky zakomponovat do svého příběhu. Po několika hodinách práce nám vznikly dva úžasné příběhy. A mě nezbývalo nic jiného než tleskat a žasnout nad prací malých herců.