Projektový den ve výuce – Záchranář

Ve čtvrtek 14. 10. ve 2. třídě a v pátek 15. 10. 2021 v 1. třídě proběhl Projektový den ve výuce s odborníkem z praxe panem Bc. Jiřím Moozem na téma Záchranář. Žákům přiblížil své povolání poutavou prezentací s názvem: Jak jsem se stal hasičem. Seznámil je s mnoha aktivitami hasiče a všech složek záchranné služby. Žáci si podrobně prohlédli používanou techniku – vozidla záchranné služby, vrtulníky, termokameru, obleky záchranářů, hasičů a další. V praktické části si pak žáci při skupinové práci vyzkoušeli první pomoc při řezném poranění. Ve dvojicích obvazovali tepenná poranění. Vyzkoušeli za asistence odborníka na demonstrační figuríně pravidla při masáži srdce dospělého člověka i miminka. Vyzkoušeli si oblek hasiče včetně bot a helmy. Připomněli telefonní čísla integrovaného záchranného systému - záchranné služby, policie, hasičů, svou adresu a v pracovním listě vybarvili správnou barvou vozidla všech záchranných složek. Projekt byl pro žáky přínosným zážitkem, některé znalosti zopakovali a další bezpochyby získali.

Novinky ZŠ - akce školy

Vážení rodiče,

Aktuální počet žáků: Aktuální počet dětí MŠ: Adresa: