Spaní ve škole - 1. třída

Konec náročného školního roku 2020/2021 si přály děti z 1. třídy ukončit spaním ve škole. Sešly se v pondělí 28. června v půl sedmé večer před školou se spacáky, karimatkami, batohy plnými dobrot, oblíbenými plyšáky a hlavně napjatí, jak zvládnou noc ve škole. Děti si odložily věci a na školním hřišti si v družstvech zasoutěžily o nejrychlejší a nejzdatnější tým. Čekala na ně odměna – večeře – domácí pizza, kterou připravili pro prvňáčky spolužáci ze 6. třídy se svou třídní učitelkou. Po večeři se děti odebraly do třídy, kde se pustily do příprav nocování a společně si u „kulatého stolu“ zhodnotily celý školní rok. Nechybělo šampaňské, brambůrky a mafinky, o které se dětem postarali rodiče. Konečně si mohly vybalit spacák a uložit se ke spaní. Přečetly si veselou pohádku O pejskovi a kočičce, jak si roztrhl kalhoty a vyprávěly vtipy, aby překonaly přece jenom trochu strachu z noci bez maminek. Děti si spaní moc užily.